Proč je extra panenský olivový olej pro děti nejlepší?

Pro spousta maminek je výživa jejich dětí klíčová. A já s nimi souhlasím, jsme přeci to, co jíme.

I já sama jsem řešila otázku „jaký panenský olej použít do prvních příkrmů“? Dlouze jsem hledala na internetu, ale nikde jsem takovou informaci nenašla. Až díky mé pracovní zkušenosti s extra panenskými olivovými oleji Monva a tisíci podloženými vědeckými studiemi jsem zjistila, že není nic lepšího než opravdu kvalitní extra panenský olivový olej. A Monva má jeden, speciálně vyvinutý pro děti, což je ideální kombinace. Oni byli úplně první na trhu, kteří takovýto olej začali vyrábět a prodávat a to před více jak 15 lety.

 1. Proč je extra panenský olivový olej Oliver Petit Gourmet pro děti lepší než kterýkoli jiný extra panesnký olivový olej?

Oliver Petit Gourmet kombinuje příjemnou, jemnou chuť s ovocnou vůní jablka, to znamená, že je plně přizpůsoben chutím dětí. Má také vynikající nutriční vlastnosti. Velmi nízká acidita 0,16 ° (čím nížší číslo tím je olej kvalitnější) a vysoký obsah kyseliny olejové (78%), vysoká přítomnost provitaminů a přírodních antioxidantů zaručují nejvyšší kvalitu. Tyto vysoké nutriční hodnoty těžko najdete v jiných extra panenských olivových olejích, které budou také tak chtuťově jemné a tudíž vhodné pro dětský jazýček. Jsou to totiž vlastnosti, které se nacházejí obvykle v silněji aromatizovaných olejích, méně přizpůsobených chuti dětí. Z gastronomického hlediska je Oliver Petit Gourmet ideální pro přípravu jakéhokoli receptu, protože dodá jídlu příjemnou chuť, díky níž bude jednodušší a zábavnější dodržovat správnou životosprávu dítěte.

 1. Čím se odlišuje Oliver Petit Gourmet od ostatních extra panenských olivových olejů?

Oliver má certifikát o kompletní nepřítomnosti jakýchkoliv chemických látek, který zaručuje maximální bezpečnost potraviny, kterou chceme podávat naším nejmenším. Na druhé straně díky inovativnímu balení s dávkovačem je možné pohodlně a snadno kontrolovat množství podaného oleje. Každé stisknutí dávkovače poskytuje 2 ml. extra panenského olivového oleje. Oliver se vyrábí při výjimečně nízké teplotě pod 25 ° C (extrakce za studena), což umožňuje zachovat nedotknutelné vlastnosti a přínosy z našich nejlepších olivy, které jsou sklizené v optimálním stádiu zralosti.

 1. Od jakého věku mohu přidat Olivera do stravy dětí?

Podle doporučení AEP (Španělská asociace pediatrie), by se měl zavádět extra panenský olivový olej do stravy dítěte od šesti měsíců života (s prvními příkrmy) v rámci vyvážené stravy.

 1. Jaký typ olivového oleje je nejlepší pro děti?

Nejlepší a nejzdravější olivový olej je extra panenský, je to první „šťáva“ extrahovaná z oliv, která zaručuje zachování všech přírodních
provitaminů a antioxidantů bez chemických rafinačních procesů, které zhoršují jeho nutriční vlastnosti.

 1. Proč extra panenský olivový olej zlepšuje výživu kojenců?

Bylo zjištěno, že extra panenský olivový olej, který je základem středomořské stravy, je přírodní tuk, který si je velmi podobný jak svým složením, tak svou stravitelností, tuku obsaženému v mateřském mléce. Žádný jiný rostlinný olej (a mnohem méně živočišné tuky) má podobné složení.

 1. Jaké hlavní výhody přináší konzumace extra panenského olivového oleje?

Je to preventivní potravina proti mnoha nemocem, působí jako výborný antioxidant a má velký podíl nenasycených mastných kyselin, které
pomáhají imunitnímu systému a podporují správný vývoj dětského těla. Pro vysoký obsah kyseliny olejové, je považován za nejvhodnější ze všech tuků. Obsahuje také vitamin E, takže díky antioxidačnímu účinku na buněčnou membránu, se doporučuje zejména v dětství.

Mezi výhody extra panenského olivového oleje pro děti patří:

 • Podporuje trávení potravy a vstřebávání živin.
 • Snižuje riziko vzniku nebo rozvoje kardiovaskulárních onemocnění.
 • Přispívá ke správnému vývoji nervového systému a mozku.
 • Účinně bojuje proti zácpě.
 • Stimuluje růst a pomáhá vstřebávání vápníku.
 • Má ochranný a tonizující účinek na pokožku.
 • Pomáhá předcházet hypercholesterolemii v dětství.

 1. Jaké certifikáty kvality a bezpečnosti potravin má výrobek?

MONVA S.L., rodinný podnik, který vyrábí Oliver Petit Gourmet, má v odvětví olivového oleje dlouholetou tradici. Zahrnuje výrobu extra panenského olivového oleje z vlastní sklizně a integrované produkce pod označením původu „Sierra Mágina“ a navíc má certifikace standardů kvality ISO 9001: 2000 Řízení kvality, ISO 14001: 1996 Ochrana životního prostředí, pečeť kvality „Calidad Certificada“ od Junta de Andalucía, nebo certifikaci BRC od „British Retail Consortium“.