ARCOS – Vášeň na ostří nože

Skvělý kuchař musí mít celý hrnec talentu a citu pro vytříbené chutě, ale také zcela výjimečné náčiní, které dá vyniknout jeho umu. A přesně takové jsou nože značky Arcos se stovkami let prověřeným know-how kvality.

Prodlouženou rukou každého kuchaře je bezpochyby nůž ostrý, ergonomický a odolný, zkrátka perfektní ve všech ohledech. A přesně těmito jedinečnými vlastnostmi se mohou pyšnit všichni oceloví pomocníci značky Arcos, první španělská nožířská firmy s mezinárodní projekcí sídlící ve městě Albacete, španělské Mekce nožířství.

Ukrojeno z historie
Jedna z nejstarších nožířských firem světa vyrábí špičkové kuchyňské nože již více než 280 let. První původní výrobek firmy, nůžky zhotovené Juanem de Arcos v roce 1734, mají dokonce své čestné místo v muzeu nožířství v Albacete spolu s dalšími výrobky z let 1745 a 1746. A i po tolika letech si společnost drží svou rodinnou tvář. Tradicí prověřené špičkové nože Arcos totiž vyrábí již devátá generace původní rodiny Arcos, která stále vlastní 51 % firmy. Zbytek společnosti je od roku 1993 v rukou německé firmy.

Současná vášeň pro přesnost
V dnešní době je Arcos přítomen na trzích ve více jak 90 zemích světa, kam denně putuje kolem 70 000 nožů, které se vyrobí v továrně v Albacete ve Španělsku na 30 000 m. závodu s více jak 500 zaměstnanci. Za jejich kvalitou stojí mnoho certifikátů, například ISO 9001:2015, National Standard Food a jiné, i desetiletá záruka kvality, kterou u jiných výrobců jen tak nenajdete. Například v Izraeli jsou nože Arcos těmi nejprodávanějšími na trhu a oblíbené natolik, že je tamější firmy kopírují. Originál je ale jen jeden a právě proto, že v Arcos pracují vždy jen s těmi nejnovějšími technologiemi výroby, umožňuje jim to držet si i po stovkách let ty nejvyšší standardy kvality a naplňovat motto společnosti – „Pasión por la precisión“, tedy „Vášeň pro přesnost“.

Jedinečné know-how výroby
Všechny nože této španělské značky jsou vyrobeny z vlastního patentovaného typu oceli NITRUM®, který je slitinou s dusíkem získaným z atmosféry. Ekologický materiál NITRUM® propůjčuje nožům větší tvrdost, vyšší řezný výkon a prodlužuje životnost čepele, kterou není nutné tak často brousit. Vylepšená mikrostruktura navíc poskytuje ještě větší odolnost proti korozi. Profesionální nože mají take na rukojetích antibakteriální systém BACTIPROOF SILVER®, který zabraňuje přítomnosti a množení bakterií, hub nebo plísní a snižuje jejich výskyt až o 99,9 %. Rukojeti jsou tedy hygieničtější a nepohlcují pachy. V portfoliu značky najdete kolem 600 různých druhů nožů, v nabídce jsou však i další produkty, jako například bloky na nože, brousky, tašky na nože, příbory, hrnce, kuchyňské nádobí, nůžky a další kuchyňské doplňky.

TIP PRO KUCHAŘE/ŘEZNÍKY:
Potřebujete-li profesionální nůž za výhodnou cenu, sáhněte po modelech řady 2900. Rukojeť těchto nožů je ergonomická a pohodlná i při dlouhém používání. Je vyrobena ze vstřikovaného polypropylenu – plastu – odolného proti vysokým teplot.m (120-130C), nárazu a skluzu. Díky speciální technologii vstřikovacího procesu je trvale a bezproblémově spojena s rukojetí. Barva rukojeti navíc umožňuje klasifikaci nožů na základě druhu potravin.